Skip to content

mestdelibarecalraperkoszchomoojus.xyz

nothing tell keep silent not litter theme..

Category: Classic Rock

Raskapitje - Guralumi* - Fluturim Si Zogu (CD, Album)

9 Comments
 1. Jull

  E përgatiti prof. Zymer Mehani, sipas librit të Dije FRANGUT. Libri “Zogu dhe kulla” është përmbledhje tregimesh, i ribotuar disa herë e shpeshherë i botuar edhe me titullin “Fshehtësia” apo “Tre Diejt”. “ZOGU DHE KULLA” Ky tregim është ndërtuar mbi dialogun imagjinativ dhe shumë kreativ të vocërrakut me zogun, një formë e njohur e komunikimit, [ ].
 2. Zujora

  Na posljednjim stranama današnjih “Novosti”, među čituljama, osvanula je i ona posvećena pjevaču Prodidžija Kitu Flintu. “Posljednji pozdrav legendi”, piše u oproštajnoj poruci ispod koje su se potpisali, sigurni smo, vatreni obožavaoci popularnog benda, Gavra, Dićkor, Urke i Gsi. Kit Flint preminuo je juče u godini. On je pronađen mrtav u svom stanu u [ ].
 3. Mik

  Si i lirë pas arrestit shtëpiak, mendoj se ai duhej të ish më bindës”. Paragrafi i fundit i episodit përfshin fjalët: “Shkuam në një sallë të madhe ku pritnin qindra gazetarë, edhe aty RUGOVA nuk shkëlqeu. Lodhja, tronditja, presioni e kishin bërë të vetën”.
 4. Zulujora

  Pas revolucionit të vitit , Gurakuqi, si shumë pjestarë të qeverisë Noli, ikën nga vendi; për qeverinë e re, kjo ishte periudhë spastrimesh dhe larje-hesapesh. Më 2 mars, ndërsa po hynte në një kafene në Bari të Italisë, Luigj Gurakuqi qëllohet me armë dhe vritet nga një i afërm i tij, Baltjon Stamolla.
 5. Tejora

  Bullguri është në fakt një drithë që prodhohet nga disa lloje gruri. Ai gatuhet shumë shpejt, dhe si rrjedhojë është nga ato ushqime tek të cilat mund t’i varësh shpresat, jo vetëm për të shuar urine, por edhe për të kënaqur shijen.
 6. Zulut

  Regjisor & Skenarist: Gjon Marku Muzika: Agron Shala Aktorë të zërit: Luan Jaha, And Halimi, Art Halimi Pikturat e prapavijës: Murat Ahmeti Annimacioni: Gjon Marku, Noe D.
 7. Julkree

  “Zogu largohu nga kanarina që ke afër se e humbe kontrollin. Të janë ngritur qimet përpjetë zogu ” u shpreh Rama me nota humori, ndërkohë që të qeshurat shpërthyen në gjithë sallën. ME TE VIZITUARAT E 24 OREVE. Vritet vjeçari në Himarë! Klosi: Sezoni turistik shtyhet deri me 15 nëntor, ja si do të bëhet menaxhimi.
 8. Malazshura

  Si pati mundësi që policisë i ikin nga sytë grabitësit, si mund të mos zbulohen 10 milionë euro dhe tre njerëz të armatosur në një territor kaq të vogël? Kjo na tregon se shtetit i kapur për krimin dhe aq më larg se Edi Rama dhe Hashim Thaçi, dy bosët e politikës shqiptare,njëri kryeministër i .
 9. Yozshurg

  SI U ORGANIZUA VRASJA. Që Baltjon Stambolla ishte nxitur e paguar për të vrarë Luigj Gurakuqin, e vërteton një letër e tij, e dërguar nga burgu ku ndodhej. Gjysmanalfabet, me një shkrim plot gabime ortografike, pa pikë e pa presje, dhe me mendim tejet konfuz deri në çoroditje, plot ankth dhe pa pikën e inteligjencës, Stambolla lë.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *